HR322/32C NSK Bearing 32x65x21 Tapered Roller Bearings
NSK HR322/32C Bearing 32x65x21 Tapered Roller Bearings / SAME DAY SHIPPING !!!!
Availability: 100 in stock
SKU: 19B LC4 Category: Tags: ,
Description:
Bearing HR322/32 (NSK)
Bearing HR322/32
Tapered roller bearings HR322/32
Bearing number : HR322/32
Size (mm) : 32x65x22.25
Brand : NSK
Bore Diameter (mm) : 32
Outer Diameter (mm) : 65
Width (mm) : 22,25
Bearing dimensions and specification in NSK catalogue:
d – 32 mm
D – 65 mm
T – 22,25 mm
B – 21 mm
C – 18 mm
a – 15,9 mm
r min. – 1 mm
r1 min. – 1 mm
da min. – 41 mm
Da min – 54 mm
Da max. – 59 mm
db max. – 38 mm
Db min. – 61 mm
ra max. – 1 mm
rb max. – 1 mm