SKF AXK100135 AXIAL NEEDLE ROLLER BEARING 100x135x4 mm
Category: Tags: ,
Description:
Product characteristics
Category:Axial needle roller b.
Material:Standard bearing steel
Cage:Sheet steel cage
Temperature range:-20 to +120 °C
Product range:Axial needle roller and cage assembly only
Operating direction:Single direction bearing
Weight:0,100 kg
ProductID:10225177
Country of origin:Germany
Customs tariff number:8482 4000
EAN:7316570888829
Manufacturer part number:786
Dimensions
Inner dimension: 100,000 mm
Outer dimension: 135,000 mm
Width: 4,000 mm