SKF AXK130170 BEARING + TWO WAHSERS AS130170 130mm x 170mm
Category: Tags: , ,
Description:
SKF AS130170:
Product characteristics
Category:Axial bearing washers
Material:Sheet steel
Weight:0,069 kg
ProductID:10225141
Country of origin:Slovakia
Customs tariff number:8482 9900
EAN:7316570111460
Manufacturer part number:530
Dimensions
Inner dimension: 130,000 mm
Outer dimension: 170,000 mm
Width: 1,000 mm
SKF AXK130170:
Product characteristics
Category:Axial needle roller b.
Material:Standard bearing steel
Cage:Sheet steel cage
Temperature range:-20 to +120 °C
Product range:Axial needle roller and cage assembly only
Operating direction:Single direction bearing
Weight:0,190 kg
ProductID:10225186
Country of origin:Germany
Customs tariff number:8482 4000
EAN:7316577710383
Manufacturer part number:791
Dimensions
Inner dimension: 130,000 mm
Outer dimension: 170,000 mm
Width: 5,000 mm